O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

N A   XXIV   N I E D Z I E L Ę   Z W Y K Ł Ą

15.09.2019 r.

  1. Dzisiaj wraz z całą Diecezją łączymy się duchowo ze wspólnotą wiernych, także z naszej Parafii, którzy uczestniczą w Diecezjalnych Uroczystościach Odpustowych w Skrzatuszu. Pragniemy nieustannie dziękować Bogu i Jego Matce, za ogrom łask, jakich nam udziela i prosić o dalsze błogosławieństwo na wszystkie dni naszego życia.

– Dziś także rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Wychowanie Chrześcijańskie.

– Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na kształcenie młodzieży w Diecezji i na Wydział Teologiczny w Szczecinie, a członków Żywego Różańca prosimy o pomoc w zbiórce.

– Również dzisiaj na g. 18.00 zapraszamy rodziców i młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.

  1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy nowych i dotychczasowych sympatyków Pisma św. na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki.
  2. Z racji przypadającego we wtorek 17 września wspomnienia liturgicznego św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, będą nam towarzyszyła przez cały dzień relikwie świętego, które po Mszach św. będziemy mogli uczcić.

– Także we wtorek będziemy przeżywali dramatyczną 80 rocznicę napaści Sowieckiej Rosji na Polskę. Polecajmy Bogu wszystkich pomordowanych i zamęczonych w wyniku działań wojennych oraz prośmy Pana byśmy w przyszłości byli wolni od takich tragicznych doświadczeń.

  1. W nadchodzącym tygodniu będziemy wspominali w liturgii następujących świętych: w poniedziałek wspom. św. męczenników: Korneliusza pap. i Cypriana bp, w środę przypada święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski, szczególnie polskiej młodzieży. W piątek wspom. św. Andrzeja Kim Taegon i Pawła Chong Hasang – męczenników koreańskich , a w sobotę obchodzimy święto św. Mateusza Ap. i Ewang.
  2. W piątek o g. 17.30 w Parafii św. Antoniego rozpoczyna się kolejna edycja Weekendowego Kursu Przedmałżeńskiego, który potrwa go niedzielnego popołudnia. Wszystkich narzeczonych, którzy zamierzają w najbliższym czasie zawrzeć związek małżeński a nie mają stosownego przygotowania, serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym kursie.
  3. W sobotę na g. 11.00 zapraszamy wszystkich ministrantów na zbiórkę.
  4. W przyszłą niedzielę podczas nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia i na Mszy św. o g. 10.30 będą nam towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II.
  5. W tym tygodniu Różaniec przed Mszą św. poprowadzą członkowie Róży św. Tereski od dzieciątka Jezus.
  6. Jak w każdą niedzielę, zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką, by wzrastać duchowo przez lekturę ciekawych artykułów. Ponawiamy także prośbę o nabywanie kalendarzy ściennych, by dodatkowo wesprzeć w tej formie nasze Skrzatuskie Sanktuarium.
  7. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności + Andrzej Nowak lat 46. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz mi dać Panie…