O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

N A   II    N I E D Z I E L E    A D W E N T U

5.12.2021r.

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o 7.30 modlić się będziemy za członkinie i członków Żywego Różańca a następnie będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Dzisiejsza zbiórka do puszek po Mszach św. przeznaczona jest – jak co roku – na Pomoc Kościołowi na Wschodzie, a członków Szkaplerza Św. prosimy o pomoc w zbiórce.
 3. We wtorek wspominamy w liturgii św. Ambrożego biskupa i Doktora Kościoła a w środę przypada UROCZYSZOSC NIEPOKALANEGO POCZECIA NMP. Msze św. będą odprawione o godzinie 9.00 i 18.00. W tym dniu dokonamy aktu zawierzenia Kościoła i naszej Ojczyzny św. Józefowi na zakończenie Roku poświęconemu św. Józefowi.
 4. W dalszym ciągu zapraszamy dzieci i starszych na Mszę św. roratnią od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 a w sobotę o 7.30.
 5. W środę i w czwartek jak co tydzień zapraszamy wszystkich chętnych na adorację Najświętszego Sakramentu i Nowennę do św. Józefa o godzinie 17.00
 6. Przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Maciej Kubiak – Proboszcz Parafii w Wilkowicach k/ Leszna i potrwają do środy włącznie. Nauki będą głoszone na Mszach św. niedzielnych a w poniedziałek, wtorek, środę na Mszach św. o 9.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi będzie przed i podczas Mszy św.

– Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za wstawiennictwem bł. ks. J. Popiełuszki. Na Mszę św. o godzinie 12.00 i naukę po Mszy św. zapraszamy rodziców dzieci z kl. III w ramach przygotowań komunijnych.

 1. W dalszym ciągu możemy zaopatrywać się w świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom w cenie 8 i 20 zł. a także w poświęcone opłatki wigilijne.
 2. Różaniec przed Mszą św. w tym tygodniu poprowadzą członkowie Róży św. Rity.
 3. 14 grudnia o godzinie 18.00 w kinie Koral w Regionalnym Centrum Kultury przy Pl. Staszica 1 w Pile odbędzie się projekcja filmu pt. Położna – mówiącego o życiu i pracy Stanisławy Leszczyńskiej, położnej więźniarki w obozie koncentracyjnym w Auschwitz – Birkenau, która przyjęła 3000 porodów dzieci więźniarek. Projekcje filmu polecamy serdecznie naszym wiernym. Cena biletu wynosi 15 zł.
 4. Jak co tydzień zachęcamy wszystkich do lektury prasy katolickiej, by nieustannie poszerzać horyzonty swojej wiary i pogłębiać więź z Chrystusem – Słowem Bożym.
 5. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności + Zbigniew Tomczyk lat 60. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Msze święte i nabożeństwa

Dni powszednie:

Poniedziałek – Sobota:
7:30; 18.00

Niedziela: 
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

więcej

Dzieci Utracone – Miniporadnik

Doradca Życia Rodzinnego