O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

N A   II   N I E D Z I E L Ę   W I E L K I E G O  P O S T U

17.03.2019 r.

  1. Zapraszamy także na nabożeństwo Gorzkich Zali o g. 17.15, które zostanie odprawione jako ekspiacyjne – przebłagalne za grzechy dzieciobójstwa i grzechy przeciwko życiu w ogóle.

–  Zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania ze wszystkich grup na Mszę św. wieczorną i naukę formacyjną.

– Zbiórka do puszek w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na cele misyjne.

– Od dzisiaj odmawiając modlitwę synodalną będziemy ją ofiarowywać w int. dobrego przeżycia Misji św. w naszej Parafii, które odbędą się od 19 – 26.05.19 r.

  1. W dalszym ciągu przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątek o 8.00 – dla dorosłych, o 17.00 – dla dzieci i o 18.30 dla młodzieży i pozostałych wiernych. W najbliższy piątek wieczorną Drogę Krzyżową poprowadzą członkowie Caritas
  2. W poniedziałek swoje patronalne święto obchodzi Bp Edward Dajczak. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  3. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa i nasz odpust parafialny. Serdecznie zapraszamy wszystkich którym czas pozwoli byśmy spotkali się na Mszy św. o g. 9.00 i 18.00 dziękując Panu Bogu za otrzymane łaski za pośrednictwem naszego Patrona. We Mszy św. wieczornej będą uczestniczyli także kapłani z Dekanatu.
  4. W środę, zapraszamy tradycyjnie wszystkich czcicieli Najświętszego Sakramentu na adorację i indywidualną modlitwę o g. 17.00 oraz na Nowennę do św. Józefa, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy członków Żywego Różańca na comiesięczną konferencję do salki.
  5. Przypominamy, że w pt. 22.03.19 r. o g. 18.00 w Parafii św. Antoniego rozpoczyna się kolejna edycja Kursu Przedmałżeńskiego, który potrwa do niedzieli.
  6. W najbliższą sobotę o g. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w Parafii św. Jana Bosko w intencji dzieci utraconych i ich rodziców, a następnie na pilskim cmentarzu odbędzie się pogrzeb tych dzieci.

– Także w sobotę 23 marca Salezjańska Szkoła Podstawowa w Pile organizuje Dzień Otwartych Drzwi w g. 10.00 – 13.00. W programie organizatorzy przewidzieli wiele, ciekawych atrakcji i serdecznie zapraszają.

– Również w sobotę o godz. 11.00 zbiórka ministrantów.

  1. W przyszłą niedzielę pieniądze zebrane na tacę przeznaczone będą na spłatę ekranu do wyświetlania pieśni, który został zamontowany w naszym kościele. Parafian prosimy o pomoc w tej kwestii.
  2. W najbliższym tygodniu różaniec przed Mszą św. poprowadzi Róża św. s. Faustyny.
  3. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką, by ciągle poszerzać horyzonty swojej wiary i pogłębiać więź z Chrystusem Dobrym Pasterzem i Nauczycielem.

11 . W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności. + Roman Klonowski lat 52. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek …