O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

  N A   N I E D Z I E L Ę   T R Ó J C Y    Ś W I Ę T E J

4.06.2023 r.

 

  1. W dzisiejszą Niedzielę Trójcy Przenajświętszej oddajemy cześć Panu Bogu w Jego najważniejszej a jednocześnie najtrudniejszej do zrozumienia Prawdzie o Bogu Jednym ale w Trzech osobach: Ojca, Syna i Ducha Św. Dziś kończy się również czas Komunii św. wielkanocnej, do której zobowiązuje nas III przykazanie kościelne.

– Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.30 będziemy modlić się o pokój i pomyślność dla naszej Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.

– Także dziś – zgodnie z zapowiedzią – po Mszach św. odbywać się będzie zbiórka do puszek na kosztowny lek dla małej Kingi chorej na SMA.

  1. W środę zapraszamy również na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu i Nowennę do św. Józefa na godzinę 17.00. Po nabożeństwie czerwcowym odbędzie się próba sypania kwiatków przed Bożym Ciałem dla dzieci, zwłaszcza tych, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię św. Serdecznie zachęcamy dzieci pod opieką rodziców, by licznie włączyły się w procesję w Boże Ciało i przez całą oktawę.
  2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godzinie 12.00 wyruszymy w Procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy, następującymi ulicami: Korczaka, Lipową, Jałowcową, Świerkową, Wierzbowa i do kościoła. Postarajmy się o przystrojenie naszych domów symbolami narodowymi i religijnymi by także w ten sposób wyrazić nasz szacunek i hołd dla Chrystusa Eucharystycznego, wędrującego pośród naszych domów i zabudowań. Za odśpiewanie pieśni Przed tak wielkim Sakramentem w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

– Przez całą oktawę odbywać się będą Procesje Eucharystyczne dookoła kościoła po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po nabożeństwie czerwcowym o godzinie 17.30.

  1. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ponieważ Ks. Biskup udzielił wszystkim mieszkańcom i gościom przebywającym na terenie Diecezji dyspensy.
  2. W przyszłą niedzielę – jak co roku – odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz naszego Seminarium Duchownego w Koszalinie.
  3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. poprowadzą członkowie Róży św. Rity.
  4. W niedzielę 18.06.23r. o godzinie 15.00 w Kościele św. Rodziny zostanie odprawiona Msza św. a następnie ulicami naszego miasta wyruszy Marsz dla życia i rodziny w kierunku Bulwarów Europejskich przy ul. Dąbrowskiego koło Wyspy. Na zakończenie Marszu odbędzie się piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci oraz koncert rapera TAU. W tym roku tematyka będzie dotyczyła także roli ojcostwa i św. Józefa. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i prosimy – o ile to możliwe – o białe i jasne stroje wyrażające radość i czystość serca.
  5. Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Pile organizuje pielgrzymkę w dniach 19 – 24.09.23r. do Częstochowy, Krakowa, Zakopanego, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Koszt 1400 zł. Zgłoszenia prosimy kierować do Parafii św. Stanisława Kostki.
  6. Jak co tydzień zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką, by wzmacniać swoją wiarę i wiedzę religijną.
  7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności + Sabina Grzelak – Szyperska lat 83. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Msze święte i nabożeństwa

Dni powszednie:

Poniedziałek – Sobota:
7:30, 18.00

Niedziela: 
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

więcej

Dzieci Utracone – Miniporadnik

Doradca Życia Rodzinnego