O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

N A   V   N I E D Z.   W I E L K A N O C N Ą

19.05.2019 r.

  1. Rozpoczynamy dziś w naszej Parafii MISJE ŚW., które potrwają do przyszłej niedzieli włącznie. Poprowadzi je o. Stanisław Mański Kapucyn pracujący aktualnie na Ukrainie wraz z 8 osobową grupą wspomagającą. Od pon. – śr. będą odprawiane Msze św. o 7.30, 18.00 a od czw. – sob o 9.00 i 18.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00, Nabożeństwo Majowe o 17.30, Apel Jasnogórski z katechezą o 21.00, nauki stanowe i dni tematyczne. Od pon. – śr. odbywać się będą spotkania z dziećmi w godz. uzgodnionych ze szkołą. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablotach, w Internecie i będzie systematycznie przypominany. Niech to będzie czas intensywnej modlitwy i duchowej przemiany naszych wiernych.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o g. 10.30 dzieci kl. IV będą przeżywała swoją rocznicę Komunii św. wraz z bliskimi, a na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
  3. W najbliższą sobotę w Skrzatuszu o g. 10.00 rozpoczyna się Diecezjalny Dzień Dziecka. Zachęcamy wszystkich rodziców z dziećmi, którym czas pozwoli by wzięli udział w tym radosnym spotkaniu.

– W sobotę przypada również 45 rocz. sakry biskupiej Bp Sen. Tadeusza Werno, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

– W sobotę o godz. 11.00 zbiórka ministrantów.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Dni modlitw o urodzaje, prosząc Boga by dla wszystkich starczyło chleba i pożywienia.

– Również w przyszłą niedzielę 26.05.2019 r. o godz. 12.00 Msza św. na którą zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami.

– W najbliższą niedzielę pamiętajmy również o naszych mamach w dniu ich święta, prosząc o potrzebne łaski dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych.

  1. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. poprowadzą członkowie Róży św. Maksymiliana.
  2. Tradycyjnie, jak w każdą niedzielę zachęcamy do sięgnięcia po lekturę prasy katolickiej by Dzień Pański wypełnić pożyteczną treścią duchową.