O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

  N A   XXV    N I E D Z I E L Ę   Z W Y K Ł Ą

24.09.2023 r.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.30 będziemy modlić się o wiarę i miłość dla dzieci i młodzieży za wstawiennictwem bł. Angeli Truszkowskiej.
 2. Tradycyjnie jak co roku 28 września zgromadzimy się na modlitwę – koronkę do Bożego Miłosierdzia pod krzyżem przy skrzyżowaniu ulic Bydgoskiej i Lelewela, by przypomnieć światu o Bogu i Jego Miłosierdziu, podejmując inicjatywę pod nazwą Iskra Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy naszych wiernych na tę modlitwę.
 3. W przyszłą niedziele będziemy przeżywali 23 rocznicę konsekracji naszej świątyni przez ówczesnego ordynariusz Bpa Mariana Gołębiewskiego. Bądźmy wdzięczni Bogu i ludziom za ten wielki dar kościoła, że możemy się gromadzić jako wspólnota na modlitwie, przyjmować sakramenty św. i wspólnie dążyć do zbawienia.
 4. Od przyszłej niedzieli przez cały miesiąc październik zapraszamy wszystkich chętnych na nabożeństwo różańcowe codziennie o godzinie 18.30, / w niedzielę o godzinie 17.30/ oraz dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 16.30. Za odmówienie różańca w Kościele i we wspólnocie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Oprócz dorosłych zachęcamy także dzieci i młodzież do włączenia się w nurt modlitwy różańcowej jak również do tworzenia Róż dziecięcych i młodzieżowych. Chętne osoby mogą zgłaszać się do ks. Proboszcza, innych kapłanów bądź katechetów, by otrzymać dodatkowe informacje i stosowną legitymację.
 5. W najbliższym tygodniu będziemy wspominali w liturgii następujących świętych: – w środę wspominamy św. Wincentego a Paulo kapłana, w czwartek – św. Wacława męczennika, w piątek obchodzimy święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a w sobotę – św. Hieronima kapłana i Doktora Kościoła.
 6. Zapraszamy na cotygodniową adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w środę i w czwartek oraz na Nowennę do św. Józefa na godzinie 17.00.
 7. W miesiącu październiku i listopadzie – że względu na odmawiany wspólnie różaniec, poszczególne Róże mogą odmawiać różaniec tylko przed Mszą św. poranną.
 8. W najbliższym tygodniu różaniec przed Mszą św. poprowadzi Róża św. Antoniego.
 9. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary w ostatnią niedziele na kształcenie młodzieży i KUL w kwocie 894 zł. – Bóg zapłać!
 10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności + Regina Jagodzińska lat 95 i + Tadeusz Rajewski lat 87. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Msze święte i nabożeństwa

Dni powszednie:

Poniedziałek – Sobota:
7.30, 18.00

Niedziela: 
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

więcej

Dzieci Utracone – Miniporadnik

Doradca Życia Rodzinnego