O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

N A  II   N I E D Z I E L E    A D W E N T U

     4.12.2022r.

  1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 12.00 będziemy przeżywali uroczystość XXX lecia ustanowienia naszej Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP. Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Bp Koadiutor Zbigniew Zieliński wraz z kapłanami z naszego dekanatu. Zostaną także wprowadzone do Kościoła relikwie św. Andrzeja Boboli oraz bł. Angeli Truszkowskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to parafialne dziękczynienie
  2. Także dziś – jak co roku – po Mszach św. odbędzie zbiórka do puszek na rzecz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a członków Szkaplerza św. prosimy o pomoc w tej zbiórce.
  3. W dalszym ciągu zapraszamy dzieci i starszych na Mszę św. roratnią od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 a w sobotę o 7.30.
  4. Nadal możemy nabywać duże i małe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom u członków Caritas w cenie 20 i 8 zł., by wesprzeć biedne i potrzebujące dzieci w naszej Ojczyźnie. Można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  5. W tym tygodniu będziemy wspominać następujących świętych: – w środę 7 grudnia – wspominamy św. Ambrożego biskupa i Doktora Kościoła a w czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o 9.00 i 18.00.
  6. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy sympatyków Pisma św. na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki, a we wtorek zapraszamy członków Żywego Różańca na comiesięczną konferencję formacyjną o tym samym czasie.
  7. W środę i w czwartek – jak co tydzień – zapraszamy czcicieli Najświętszego Sakramentu na adorację o. godzinie 17.00 i na Nowennę do św. Józefa.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Paweł Hałaburda – Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Skrzatuszu, do uczestnictwa w których serdecznie zapraszamy. Rekolekcje potrwają do środy a nauki będą głoszone na niedzielnych Mszach św. i w tygodniu o 9.00 i 18.00

– Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.30 będziemy modlić się za pośrednictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Na godzinę 12.00 zapraszamy na Mszę św. i naukę rodziców i dzieci kl. III w ramach przygotowań komunijnych.

  1. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. poprowadzą członkowie Róży św. Antoniego
  2. Jak w każdą niedzielę zachęcamy wszystkich wiernych do sięgnięcia po nowe numery prasy katolickiej.

Msze święte i nabożeństwa

Dni powszednie:

Poniedziałek – Sobota:
7:30, 18.00

Niedziela: 
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

więcej

Dzieci Utracone – Miniporadnik

Doradca Życia Rodzinnego