O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

N A  XIX  N I E D Z I E L Ę    Z W Y K Ł Ą

7.08.2022r.

  1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do salki sympatyków Pisma św. na spotkanie Kręgu Biblijnego a we wtorek członków Żywego Różańca na cykliczną konferencję.
  2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii następujących świętych: – w poniedziałek wspominamy św. Dominika kapłana, we wtorek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża dziewicy i męczennicy – Patronki Europy, w środę przypada święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika, – a w czwartek wspominamy św. Klarę dziewicę.
  3. W sobotę 13 sierpnia zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. wieczorną, nabożeństwo fatimskie i procesję dookoła kościoła – z racji kolejnego dnia objawień fatimskich.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. po Mszy św. o 10.30 modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za wstaw. bł. ks. J. Popiełuszki.
  5. W przyszły poniedziałek przypada urocz. Wniebowzięcia NMP oraz święto Wojska Polskiego w 102 rocznicę Cudu nad Wisłą. Msze św. będą odprawiane wg wakacyjnego porządku niedzielnego. Po Mszach św. będziemy święcili kwiaty, owoce i zioła.

– Taca w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie, konserwację i renowację naszej katedry w Koszalinie.

  1. Tradycyjnie w uroczystość Wniebowzięcia NMP odbywa się Pielgrzymka Rodzin na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Początek uroczystości o godzinie 10.00.
  2. Także w drugim naszym Sanktuarium Maryjnym w Skrzatuszu w tym dniu przypada odpust parafialny. Kustosz Sanktuarium zaprasza na uroczystą Mszę św. o godzinie 12.00.
  3. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyjęły do swych domów pielgrzymów w ostatni poniedziałek – Bóg zapłać!
  4. W najbliższym tygodniu różaniec przed Mszą św. poprowadzą członkinie Róży św. Rity.
  5. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką, by ciągle wzbogacać swoje życie duchowe i intelektualne.

Msze święte i nabożeństwa

Dni powszednie:

Poniedziałek – Sobota:
18.00

Niedziela: 
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 19:00

więcej

Dzieci Utracone – Miniporadnik

Doradca Życia Rodzinnego