O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

N A   XII   N I E D Z I E L Ę   Z W Y K Ł Ą

23.06.2024 r.

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.30 będziemy modlić się o wzrost wiary dla dzieci i młodzieży za wstaw. bł. Angeli Truszkowskiej a po Mszy św. o godzinie 12.00 odbędzie się koncert chóru HALKA z okazji święta patronalnego naszego miasta, na który serdecznie zapraszamy.
  2. W poniedziałek 1.07.24 r. przechodzimy na wakacyjny porządek odprawiania Mszy św. W tygodniu Msza św. będzie odprawiana tylko o godzinie 18.00 a w niedzielę wieczorna Msza św. zostaje przesunięta na godzinę 19.00. Także kancelaria będzie czynna w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  3. W środę i w czwartek zapraszamy t na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu i na Nowennę do św. Józefa o godzinie 17.00.
  4. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy następujących świętych: w poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to także dzień patronalny dla mieszkańców Piły – Świętych Janów. W piątek wspominamy Św. Ireneusza biskupa i męczennika, a w sobotę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godzinie 9.00 i 18.00. Jest to także patronalny dzień ks. Piotra – pamiętajmy o Nim w modlitwie.
  5. W piątek będziemy przeżywali 52 rocznicę ustanowienia naszej Diecezji przez Papieża Pawła VI. Pamiętajmy o wszystkich i wszystkim co stanowi naszą Diecezji.
  6. Różaniec przed Mszą św. w tym tygodniu poprowadzą członkowie Róży św. Tereski od Dzieciątka Jezus.
  7. Od 1 do 13 sierpnia wyruszy po raz 42 Piesza Pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę. Chętni mogą się zapisywać drogą internetową. Zachęcamy naszych wiernych by jak co roku zgłaszali gotowość przyjęcia pielgrzymów na nocleg z 1 na 2 sierpnia.
  8. Zachęcamy jak co tydzień do sięgnięcia po prasę katolicką, by umacniać się intelektualnie i duchowo.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności + Józef Czapiewski lat 84, Wanda Baran lat 79. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Msze święte i nabożeństwa

Dni powszednie:

Poniedziałek – Sobota:
7.30, 18.00

Niedziela: 
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

więcej

Dzieci Utracone – Miniporadnik

Doradca Życia Rodzinnego