O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

N A   XXXII  N I E D Z I E L Ę   Z W Y K Ł Ą

10.11.2019 r.

  1. Dzisiaj obchodzimy w kościele Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym a po Mszach św. odbywać się będzie kwesta do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Członków Caritas prosimy o pomoc w zbiórce.

 – Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

– Na godz. 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci kl. III na Mszę św. i naukę formacyjną.

  1. Jutro będziemy wspominali w naszej Ojczyźnie 101 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach niewoli i zaborów. O godz. 11.00 w Kościele pw. św. Rodziny w Pile zostanie odprawiona Mszy św. za Ojczyznę z udziałem duchowieństwa, władz samorządowych i mieszkańców naszego miasta. Wszystkich, którym drogi jest nasz dom ojczysty, serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

– Z okazji święta narodowego będą nam towarzyszyć przez cały dzień relikwie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, które będziemy mogli uczcić.

  1. W najbliższym tygodniu będziemy wspominali w liturgii następujących świętych: w poniedziałek wspominamy św. Marcina z Tours, – we wtorek wspominamy św. Jozafata bp i m., w środę wspomnienie męczenników międzyrzeckich: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, w sobotę zapraszamy członków Szkaplerza Św. na comiesięczną Mszę św. wieczorną i nabożeństwo maryjne.
  2. W najbliższą sobotę o g. 11.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów.
  3. W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania na Mszę św. i naukę formacyjną o g. 18.00.
  4. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy wiernych na modlitwę wspominkową za zmarłych z następujących ulic: – w poniedziałek 11.11.19r. – z ul. Lutyckiej /domki i bloki/ we wtorek 12.11. z ul. Lipowej, Akacjowej, Wrzosowej i Miodowej, – w środę 13.11. – z ul. Bydgoskiej, w czwartek 14.11. – z ul. Jaworowej, Jałowcowej, Serbskiej, Modrzewiowej i Zaułek, – w piątek 15.11. – z ul. Świerkowej, – w sobotę 16.11. – z ul. Kasztanowej, Pracowniczej i Składowej. W przyszłą niedzielę 17.11.19 r. modlić się będziemy za zmarłych biskupów i kapłanów.
  5. Jak już zapowiadaliśmy, w tych dniach do naszych mieszkań przybędą osoby roznoszące poświęcone opłatki na wigilijny stół. Przyjmijmy ich z życzliwością i wdzięcznością za posługę, którą podjęli się spełnić dla nas.
  6. Od przyszłej niedzieli będzie można się również zaopatrzyć w tzw. Torbę Miłosierdzia, w którą wkładamy trwałe produkty żywnościowe, by w ten sposób pomóc najbardziej potrzebującym w okresie świątecznym.
  7. Zachęcamy tradycyjnie do sięgnięcia po prasę katolicką, by nieustannie umacniać swego ducha przez ciekawą lekturę religijną i społeczną.