O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

N A   XXV   N I E D Z I E L Ę   Z W Y K Ł Ą

20.09.2020 r.

 1. Dzisiaj łączymy się wraz ze wszystkimi pielgrzymami, którzy z całej Diecezji przybyli do Skrzatusza na doroczne uroczystości odpustowe. Pragniemy za wstawiennictwem Matki Bożej Bolesnej dziękować Bogu za otrzymane łaski i prosić o wszelkie potrzebne dary by jeszcze bardziej podążać za Chrystusem i wypełniać Jego wolę.
 2. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania i na spotkanie formacyjne.
 3. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na kształcenie młodzieży w Diecezji, a członków Żywego Różańca prosimy o pomoc w zbiórce.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy sympatyków Pisma św. na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego do salki.
 5. W sobotę 26 września o godzinie 9.00 w koszalińskiej katedrze zostanie odprawiona Msza św. Krzyżma a następnie odbędzie się kolejna sesja Synodu Diecezjalnego.
 6. W najbliższym tygodniu będziemy wspominali w liturgii następujących świętych: – w poniedziałek przypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, – w środę wspominamy św. o. Pio kapłana i jak co tydzień zapraszamy na adorację Eucharystyczną i nowennę do św. Józefa o godzinie 17.00.
 7. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. poprowadzą członkowie Róży św. o. Pio.
 8. W miesiącu październiku i listopadzie – ze względu na odmawiany wspólnie różaniec – poszczególne róże mogą odmawiać różaniec tylko przed Mszą św.- poranną.
 9. W ostatnią niedzielę nasi wierni złożyli ofiarę w wysokości 2074 zł. na rzecz naszego Sanktuarium w Skrzatuszu – składamy serdeczne Bóg zapłać!
 10. W przyszłą niedzielę Ojciec św. zarządził zbiórkę do puszek na rzecz miejsc uświęconych obecnością Jezusa w Ziemi Świętej a członków Caritas prosimy o pomoc w zbiórce.
 11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej obszernie omawiającej różne kwestie życia religijnego i społecznego w Polsce i na świecie, oraz do nabycia kalendarza ściennego na 2021r. z wizerunkami kościołów naszej Diecezji – jako wsparcie dla Sanktuarium w Skrzatuszu.

Msze święte i nabożeństwa

Dni powszednie:

Poniedziałek – Sobota:
7.30, 18.00

Niedziela:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

więcej

Dzieci Utracone – Mini Poradnik